کلبه یادگاری

عاشقانه * روانشناسی * علمی * مذهبی
سه‌شنبه 7 آبان‌ماه سال 1387

چگونه به مشکلات نگاه کنیم؟

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران سرویس: نگاهی به وبلاگها

بیایید لحظه‌ای درباره زندگی خودمون فکر کنیم و به یاد بیاوریم که مهم‌ترین درسی که از زندگی گرفتیم چه بوده است؟‌ توانمندی‌ها و با ارزش‌ترین ابعاد وجودیمون رو چطور کسب کردیم؟ اگه توی زندگی با موانع و مشکلات برخورد نکرده بودیم آیا می‌تونستیم توانمند بشیم؟ البته این به این معنی نیست که باید به مشکلات عشق بورزیم، اما وجود مشکلات توی زندگیمون یک حقیقت انکارناپذیر است.

به گزارش سرویس نگاهی به وبلاگ‌های خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نویسنده وبلاگ "نیوشای سخن"‌ به نشانی http://niushasokhan.blogsky.com در ادامه آورده است: اگه بخوایم منصفانه به مشکلات نگاه کنیم، اونها در واقع هدایا و موهبت‌هایی هستند که لباس‌های مبدل پوشیدن. در دل این مشکلات مهمترین درس زندگی ما نهفته است. اگه با این دید به موانع نگاه کنیم به این حقیقت پی می‌بریم که چالش‌ها،‌ شرایط رشد رو برای ما فراهم می‌کنند. اگه حل اونها دشوار نباشه به این معناست که موثر نیستند و درسی عبرت آموز به همراه ندارن.

مشکلات و موانع معایب و کاستی‌هامون رو به رخمون می‌کشند.

مشکلات و موانع به ما نشان می‌دهند که کدوم درس‌های زندگی رو هنوز خوب نیاموختیم.

مشکلات و موانع کلید حساسیت ما رو روشن می‌کنند. دردها رو تازه می‌کنند و از ترفندهایی دردناک و ترسناک برای جلب توجه ما استفاده می‌کنند. اونها ما رو مجبور می‌کنند که از خواب غفلت بیدار شیم و با آنچه از اون رویگردونیم و فراری بودیم روبرو بشیم.

اگه توی زندگی با مشکلات و موانع روبرو نبودیم هرگز اقتدار رو نمی‌آموختیم.

چنانچه با چالش‌ها روبرو نمی‌شدیم هرگز انعطاف‌پذیری رو یاد نمی‌گرفتیم. هرگز صبر و بردباری در زندگی نداشتیم. هیچ زمان به ثبات قدم و استقامت و پشتکار نمی‌رسیدیم. ایمان نقشی در زندگیمون نداشت و مهم‌تر از همه اگه درد نمی‌کشیدیم هرگز عشق و محبت و شور را نمی‌آموختیم.

پس به این نکته واقف باشیم که چالش‌ها بزرگترین درس‌های زندگی رو به ما می‌دهند. چالش‌ها،‌ شرایط رشد را برای ما فراهم می‌کنند.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)